"Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı."
 
Polis Haftası etkinlikleri, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk ve beraberindeki heyetin Kuşadası Kaymakamlığını ziyareti ile başladı. Etkinlikler, Şehit polis mezarlarının ve Şehit Aileleri Derneğinin ziyaret edilmesinin ardından Şehitlerimiz için mevlit okunması ile devam etti. Hafta etkinlikleri çerçevesinde İbramaki Sanat Galerisinde Polis Memuru Gazi Yücel GÜMÜŞ tarafından resim sergisi açıldı.
 
10 Nisan Polis Günü törenleri Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirildi. Törende Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk tarafından Atatürk Anıtına Polis çelengi konuldu. Saygı duruşu ile İstiklal Marşımız okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Kaymakamı tarafından günün anlamına ilişkin birer konuşma yapıldı. Emekli Bekçi Ahmet CENGİZ ve öğrenci Edanur ŞİŞMAN tarafından şiirler okundu ve Elifname Dans ve Sanat Merkezi tarafından halk oyunları gösterileri yapıldı. Törende Polis Haftası nedeniyle ilk ve ortaokullar arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 
Polis Haftası kutlamaları çerçevesinde 10 Nisan 2018 günü saat 11.30’da Tarihi Kervansaray’da kabul töreni düzenlendi. Aynı gün öğleden sonra İlçe Emniyet Müdürlüğünde protokol mensuplarının ve halkın kutlamaları kabul edildi.