AYDIN VALİSİ SAYIN ÖMER FARUK KOÇAK, 2 GÜN SÜREYLE KUŞADASI'NDA TEMAS VE İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Aydın Valisi Sayın Ömer Faruk KOÇAK'ın başkanlığında Korumar Otelde ilçemiz daire amirleri ve mahalle muhtarlarının katıldığı, görüş ve sorunların değerlendirildiği vatandaşla buluşma toplantısı düzenlendi. Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, cuma günü ilçe esnaflarını gezerek temaslarda buluna Vali KOÇAK, bu temaslarda halkın görüş,şikayet ve önerilerini birince elden dinledi.
          Vali Koçak, öğleden sonra daire amirleri ve muhtarlarla Korumar Otelde toplantı yaptı. Toplantı öncesinde bir basın açıklaması yapan Vali Koçak, sorunların çözümüne birlikte hareket edilerek ulaşılabileceğini belirterek "Bugün burada yerel yöneticilerimiz ve diğer kurum amirlerimizle birlikte Kuşadası’nın sorunlarını tespit edip çözüm yolları aramak için toplandık. Birlikte hareket edersek çözülmeyecek sorun olmadığına inanıyorum. Sorunu direk muhatap olandan dinlemek, öğrenmek için program öncesi arkadaşlarımızla birlikte Kuşadası esnafını dolaştık. Malumunuz son dönemde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıkıntılı bir dönem yaşanıyor. Esnafımız da bu durumdan kötü etkilenmiş olabilir. Fakat bu durumu asgariye çekmek bizlerin birlikte çalışmasıyla mümkün olacaktır. Esnafla görüşmelerimiz bizlere de çok fayda sağladı. Değişik çözüm önerileri aldık. Bunları dikkate alıp ilgili bakanlıklara ileteceğiz. Kuşadası denildiğinde aklımıza turizm gelir. Bu ziyarette de bir kez daha bu gerçekliği görmüş olduk. Kuşadası Türk turizminin başlangıç noktasıdır. Bu hususta krizden en çabuk kurtulmayı başaracak turizm yerleşkesi de Kuşadası olacaktı. Tecrübeler önemlidir. Kuşadası turizmin çok iyi olduğu günlere şahit olduğu gibi bugün zor günlerini de görmektedir. Bu zorlukları tecrübe edinip gelecekte daha temkinli olmalıyız. Burada hepimize iş düşmektedir. Vatandaşlarımızın sorunlarını dikkate alıp çözüm yolları bulmak için hep birlikte çabalamalıyız. Bu konuda bize en çok mahalle muhtarlarının yardımı dokunacak. Çünkü onlar vatandaşın şikâyetini direkt alan yöneticilerdir ve çözüm yolunu onlar bizlerden daha iyi bilirler. Bundan dolayı böyle önemli bir toplantıda muhtarlarımızın da bulunmasını istedik” dedi.
Basın açıklamasının ardından Kuşadası Kaymakamı ve Belediye Başkanı'ndan ayrı ayrı birifing alan Vali KOÇAK,dile getirilen sorunların çözümü ve önerilerin değerlendirilmesi konusunda görevli birim yöneticilerine gerekli talimatları verdi.
Aynı gün akşam Kuşadası'nın büyük ölçekli iş adamları ile yemekte buluşan Vali KOÇAK ardından Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.
04.02.2017 Cumartesi günü Marinayı ziyaret eden Vali KOÇAK, Sahil Güvenlik botuyla denizden incelemelerde bulunduktan sonra sırasıyla Egeport Kurvaziyer Limanında, Kadıkalesi Kazı alanında, Değirmen Zentinyağı Müzesinde, Dilek Yarımadası Milli Parkında ve Dayıoğlu Radar tesislerinde incelemeler yaptı ve saat 21:00 'da Aydın'a döndü.
 
 
 
a
 
 
 
 
a
 
 
 
 
Bilgi Edinme