Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında ilk olarak Kuşadası Belediyesi önünden başlayarak Atatürk Meydanı’nda son bulan bir yürüyüş gerçekleştirildi.
 
Atatürk Meydanı’nda yapılan törenin ardından Tarihi Kervansaray’da düzenlenen etkinliğe Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ve eşi, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve eşi, kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin temsilcileri, meslek kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Programın başlangıcında; Kuşadası İş Kadınları Derneği Başkanı Av. Birgül Fatma Öner, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Emekli Öğretmenler Derneği tarafından halk dansları gösterisi yapıldı ve Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi tarafından “Aslında Hepimiz Deliyiz” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Kuşadası Belediyesi Kadın Danışma Merkezi öncülüğünde açılan ve çok sayıda kadın sivil toplum örgütünün katıldığı Farkındalık Stantları gezildi.